Staň se členem WoSmart komunity a získej stálou slevu 5% Registruj se zde!

ČSAK - co to je?

Česko-Slovenská Asociace za Kratom (ČSAK) - Je společenství lidí, kteří si dali za cíl dosáhnout rozumné regulace při užívání a prodeje Kratomu v Česku a Slovensku.  

ČSAK odvedla kus práce. Díky ní doposud nebyl u nás v Česku kratom zakázán.

Potravinářská inspekce se o kratom nezajímá, protože není prodáván jako potravina, tudíž neprobíhá žádná kontrola kvality. Aby došlo k rozumné regulaci, ČSAK vytváří kontrolní orgán, který může dohlížet na kvalitu a způsob prodeje kratomu. Díky tomu konečný zákazník bude mít přiměřenou jistotu, že kratom který kupuje má určitou kvalitu.

Dále ČSAK pracuje na tom, aby nebyl kratom prodáván dětem. Proto vytvořila etický kodex prodejců, kterého se členové Unie Prodejců Kratomu (UPK) drží. Zde je např. uvedeno, že členové UPK nebudou prodávat kratom v automatech, kde k němu mají děti jednoduchý přístup.

 

Je pro nás důležité, aby naši zákazníci dostávali kvalitní produkty a aby naše produkty neměli negativní dopad na mladistvé. Proto jsme požádali o kontrolu provozovny a kvality kratomu. Kontrola byla zaměřená na Hygienu, bezpečnost práce a také skladování, které má velký vliv na kvalitu kratomu. Protože kontrola proběhla v pořádku, náslendně jsme se stali členy UPK a dostali jsme označení jako "Etický prodejce kratomu".